Zakup GamePada

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Post autor: mazgaj1 »

Teraz to moim zdaniem jestem już na straconej pozycji. On w każdym momencie może się wyprzeć że poprzez brak blistra nie może zindetyfikować czy jest to pad którego on sprzedawał czy też nie.
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Fakt, delikatnie mówią wyrzucając blister zwaliłeś sprawe :]

Takie kuku skutecznie utrudnia zwrot towaru, aczkolwiek pieniądze możesz wciąż odzyskać. Jeśli gość się uprze na amen, a Tobie szkoda tych kilkudziesięciu złoty to zgłoś sprawe na policje i pisz do Allegro o odszkodowanie. Dowody zakupu, tudzież działalności niezgodnej z prawem zawsze się znajdzie - jesli nie masz paragonu czy faktury, to na aukcji masz fote, na poczcie będzie świstek z przesyłki itd. Byłem juz swiadkiem w takiej sprawie - nie jestem pewien co się stało ze sprzedającym, ale sporo kupujacych odzyskało pieniądze (choć ja się tam nie rzucałem bo byłem zadowolony z tego zakupu i złego słowa o kontrachencie nie powiedziałam).


Tak na margiesie tez się kiedyś nadziałem na podróbkę Duala, ale ze zwrotem i odzyskaniem pieniędzy nie było problemów chociaż sprzedający był osobą fizyczna (nie sklep). Głupia sprawa wynikła natomiast z komentarzami bo gość od razu wystawił mi pozytywa i nie miałem serca by dać mu coś innego... w końcu opatrzyłem zielonego nastepującym opisem -
"Co prawda nie byłem zadowolony z jakością wylicytowanego towaru (podrobka), ale po rozmowie ze sprzedającym odesłałem pad i (po 2 tygodniach) otrzymałem zwrot gotówki. Tak wiec, za dobry kontakt i możliwość reklamacji wystawiam pozytyw :)"
2BII!2B
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Post autor: mazgaj1 »

W sumie nie mam czasu na zgłaszanie sprawy policji oraz allegro i użeranie się z tym człowiekiem. Poza tym mocnym argumentem mogłoby być to, że nie jestem jeszcze osobą pełnoletnią (chodź mi nie daleko) i sprawa mogłaby się obrócić przeciwko mnie, na co też zbytnio nie mam ochoty :D. Tak naprawdę jestem ciekaw ile userów allegro to userzy pełnoletni. Popełniłem błąd, a człowiek uczy się na błędach więc następnym razem dobrze się zastanowię zanim coś kupię. Po prostu skusiła mnie odrobinę mniejsza cena, a szczerze mówiąc, teraz byłbym w stanie dać nawet 90zł w sklepie "naziemnym" byle tylko mieć pewność, że nie dostałem bubla.

Cóż, może uda się to komuś sprzedać po niższej cenie :)
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
cZaJn!k
Junior
Junior
Posty: 15
Rejestracja: 22 października 2006, 20:51

Post autor: cZaJn!k »

Witam, dzisiaj zamierzam sfinalizować moje starania o pada DualShock 2 :).
Szukam przejściówki i znalazłem http://www.allegro.pl/item135473036_sup ... x_ps2.html
Czy to jest może ta wersja obsługująca analogowe przyciski w DualShocku 2 ??

Czy może jednak zostać przy MayFlashowym Super Joy Box 3 :)

EDIT:
Zauważyłem że sprzedawca hit9076 usunął ze swoich aukcji słowo ORYGINALNY, także już jedną furtkę odwrotu nieświadomym zamknął

Edit 2:
Zamówiłęm u "Gekonów" DS2, i MayFlash Super Joy Box 3 z allegro. Jak przyjkdzie to podziele się wrażeniami :)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Szukam przejściówki i znalazłem [...]
Podróba na dużą skale:
1) Nie ma czegoś takiego jak SUPER JOY BOX4 - jesli codzi o oryginalne SJB to jest 3, jest tez SJB5, a pomiędzy nimi Super Dual Box, a nie 4 :D
2) Super Joy Box to urządzenia firmy MayFlash, a nie jakiegoś tam... Eaxus`a :D
A tak swoją drogą, może by się opłacało to kupić ze względu na:
a) niską cenę
b) jednoczesną obsługę 2 padów
Czy to jest może ta wersja obsługująca analogowe przyciski w DualShocku 2 ?
Nie, obsługę analogowych gałek masz tylko w SJB od MayFlasha i tylko w wersji Pro. Łatwo ją poznać po kolorze - konwertery są wykonane z czarnego plastiku (zamiast z niebieskiego, pół-przezroczystego jak w przypadku podstawowych wersji).
Zamówiłęm u "Gekonów" DS2, i MayFlash Super Joy Box 3 z allegro. Jak przyjkdzie to podziele się wrażeniami
Gratuluje, z niecierpliwością czekam na krótkie info zarówno w tym temacie, jak i drugim traktującym o przejściówkach.

BTW; muszę jakoś podzielić ten temat bo za bardzo zeszliśmy z głównego wątku :D
2BII!2B
ramzes
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 15 listopada 2006, 12:49

Post autor: ramzes »

Witam
chcę kupić orginalnego pada Sony Dual shock 2.
Na allegro znalazłem ciekawą ofertę :
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=142367742

Jak myślicie jest to ogryginalny pad? Cena bardzo zachęcająca :roll:
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Post autor: mazgaj1 »

Mi to nie wygląda na oryginał - a już szczególnie ta cena i brak pokazania na aukcji żółtego blistru w który powinien pad być opakowany.
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
aku
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 24 listopada 2006, 11:57

Post autor: aku »

Witam.

Niedawno kupiłem przejściówkę Ps2-Pc firmy Venom (http://www.robson.pl/produkt.php/contro ... venom/3013)

Problem polega na tym, że plug&play nie wykrywa urządzenia podpiętego pod USB (oczywiście sterowniki do przejściówki zainstalowałem). Na przejściówce świeći się dioda power, natomiast na dualu moge włączyć/wyłączyć analoga.

Przejściówkę wraz z podłączonym dualem próbowałem zmusić do działania na dwóch różnych kompach ( z Xp pro i home).

W związku z tym
1. Czy ktoś z Was spotkał się kiedykolwiek z przejściówką w/w firmy?
2. Plug&play, powinno wykryć konwerter podłączony do kompa nawet jeśli pad nie jest podłączony, zgadza się?; pytam bo w sumie dual shocka nie sprawdzałem.
3. Jaką przejściówkę moglibyście z ręką na sercu :) polecić (zleży mi na tym, żeby była dostępna w Polsce)?

pozdrawiam

[/url]
cZaJn!k
Junior
Junior
Posty: 15
Rejestracja: 22 października 2006, 20:51

Post autor: cZaJn!k »

Witam po długiej przerwie, spowodowanej przez strajk na poczcie...
Pada dostałem dopiero wczoraj i na pierwszy rzut oka wszystko ok, ale są drobne mankamenty, które opisze w osobnym temacie.

Mój zestaw to:
Pad - Sony Dual Shock 2 (zakupiony w sklepie Gekon)
Przelotka - Super Joy Box 3

wydaje mi się że nie muszę opisywać powyższych urządzeń gdyż są wszystkim dobrze znane :). Szkoda że nie ma obsługi analogowych przycisków, ale może zakupię odpowienią przelotkę po jakimś czasie ;).
Właśnie i tu jest pytanie. Czy gdybym sprowadził sobie SJB5 to będę miał te analogowe przyciski np. w NFS Carbon ? - bo wyłapuje różne poziomy odchylenia gałek ;)
daniello
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 28 listopada 2006, 16:43

Post autor: daniello »

witam...pozyczylem sobie przejsciowke manty od kolegi i mam z nia problem, otoz gdy ja podlacze komputer niby wykrywa jakies nowe urzadzenie ale zaraz pojawia sie komunikat ze urzadzenie nie zostalo poprawnie zainstalowane i moze dzialac nie wlasciwie....i to tyle bo w menadzerze urzadzen nie widac przejsciowki i wogole nigdzie...gdy podlaczam pada (orginalny od PS2) nie dzieje sie nic, zadnej reakcji....wiecie co moze byc przyczyna? pozdrawiam

P.S. aha, i mam XP...
ODPOWIEDZ