Przejściówka manty Double Vibration Controller w Windows 7

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
slaby22
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 23 listopada 2009, 16:50

Przejściówka manty Double Vibration Controller w Windows 7

Post autor: slaby22 »

Cześć ostatnio kupiłem sobie nowego kompa z Windows 7. Chciałem sobie zagrać na padzie ze starego dobrego PS2 i wyciągnąłem z szuflady przejściówkę manty. Próbowałem instalować sterowniki które dostałem w zestawie niestety nie działają z moją wersją systemu... Dodam że jest to wersja 64 bitowa. System wykrywa mi te przejściówkę jako 4-osiowy, 12-przyciskowy joystick z przełącznikiem ustawień. Ale nie mogę go skonfigurować do żadnej z posiadanych przeze mnie gier. Może mi ktoś z tym pomóc?
slaby22
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 23 listopada 2009, 16:50

Post autor: slaby22 »

ok skoro nikt nie odpowiedział szukałem innego rozwiązania i ściągnąłem sobie emulator pada x360. po lekkiej edycji konfiga wszystko działa idealnie. temat można zamknąć
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Bo rozwiązania raczej nie ma - jeżeli do sprzętu, bez względu na to czy jest to pad, drukarka, czy karta graficzna nie ma sterownika dla x64 to pozostają Ci jedynie domyślne drivery windowsa. Jeśli i tych brak to sprzęt po prostu z Win7 czy innym 64-bitowym systemem działał nie będzie.

Wracając do kontrolera - pod XPkiem wykrywa go identycznie, natomiast w panelu sterowania czy innych aplikacjach testowanie, kalibracja, przypisywanie przycisków czy samo korzystanie w czasie gry działa bezproblemowo. Jedyne do czego można się przyczepić to wibra, która wraz z pojawieniem się SP2 po prostu znikła.

Jak jest pod Win7, nie wiem, nie mam Win7.

P.S. Rozwiń temat wspomnianego emulatora - korzystasz na nim z przejściówki czy innego sprzętu? Jeśli z Manty to uruchomiłeś w ten sposób również wibracje?
2BII!2B
slaby22
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 23 listopada 2009, 16:50

Post autor: slaby22 »

korzystam na nim z przejsciówki, ale wibracji nie mam bo jak mi się zdaje sterownik windowsa ich nie obsługuje... niestety, chociaż i tak na ps2 też zawsze wyłączałem wibracje bo mi przeszkadzały
ODPOWIEDZ