Strona 1 z 1

Problem z adapterem ;/

: 17 grudnia 2007, 16:05
autor: Adr14nno
Siema Wszystkim :D

Kupiłem oryginalnego pada od ps2 + właśnie tą przejściówkę http://www.allegro.pl/item283713108_ada ... _ak97.html
ogólnie wszystko chodzi oprócz wibracji które właśnie powinno obsługiwać pytałem sie już sprzedającego o sterowniki to mi wysłał do modelu ak97a , które też nie działają :x
próbowałem już znaczną ilością sterowników wymusić dual shock'a niestety bez skutecznie :cry: może ktoś z was wie jak sie z tym uporać ??

: 17 grudnia 2007, 18:53
autor: winter_mute
Kupiłem oryginalnego pada od ps2 + właśnie tą przejściówkę
Lipna jakaś - jest tam miejsce na jakąkolwiek elektronikę czy to tylko wtyczka/gniazdo pada z PS2 z kawałkiem przewodu i wtyczką USB?
próbowałem już znaczną ilością sterowników wymusić dual shock'a niestety bez skutecznie
Te działają przeważnie ze wszystkim:
http://www.psemu.pl//download/utils/Manta_DS2USB.exe
wypróbuj.

: 17 grudnia 2007, 19:41
autor: Adr14nno
niestety nie chodzą ale to nic widziałem w sklepie blisko mnie adapter manty za 20zl ( ten co opisywałeś na jednym z postów) :D a ten odeśle :P najbardziej mnie tylko denerwuje to że sprzedawca mówi że wszystko chodzi, a tu lipa i dodatkowo przestał ze mną gadać a raczej odpisywać na moje email'e za to najlepsze jest to że jak sie podszywałem pod inna osobę mająca zamiar kupić to mówił że w 100% chodzi wibra ehh

: 18 grudnia 2007, 21:09
autor: winter_mute
No i dochodzimy do sedna spraw, tudzież morału dzisiejszej historii - nie opłaca się kupować przejściówki za mniej niż 30zł [chociaż z wysyłką, aczkolwiek imo to tez podejrzanie niska cena : ]

: 19 grudnia 2007, 19:54
autor: Adr14nno
no i kupiłem przejściówkę Manty i wszystko hula no prawie wszystko nie mogę tylko włączyć wibracji w tekken'ie 3 (ePSX). Mimo że wlączyłem w opcjach DXJoy1/Constant/Constant i w opcjach gry.

Aha czy w takich grach jak nfs:mw czy toca 3 jak w jadę na krawężnik, trawe, bądz uderzę w bandę, samochód nie powinnien włączyć już wibry ? bo tak tylko włącza się jak skręcam. A i czy nie przypadkowo nie ma rozróżniać stron z której uderzę i wtedy odpowiednio wibrować prawą bądź lewą stroną ??

: 22 grudnia 2007, 13:06
autor: winter_mute
no i kupiłem przejściówkę Manty i wszystko hula no prawie wszystko nie mogę tylko włączyć wibracji w tekken'ie 3 (ePSX). Mimo że wlączyłem w opcjach DXJoy1/Constant/Constant i w opcjach gry.
Sterowniki przejściówki zainstalowane? Wibracje działają w systemie i grach PC? W ePSXe masz ustawiony kontroler w trybie analogowym?
Aha czy w takich grach jak nfs:mw czy toca 3 jak w jadę na krawężnik, trawe, bądz uderzę w bandę, samochód nie powinnien włączyć już wibry ?
Zależy od gry.

: 22 grudnia 2007, 14:19
autor: Adr14nno
tak tak tak :wink: teraz jak tak bardziej przy uważyłem to odczuwam wibracje tylko takie bardzo słabe :/

mam jeszcze jedno dodatkowe pytanie nie ma może jakiegoś programu
w którym można by ustawić martwą strefę :?: Próbowałem już DXTweak2 ale niestety tam nie zapisuję ustawień po XP'kiem :P Nie wiem może jakaś podmiana sterowników od manty ? w których dało by się to ustawić :?

: 23 grudnia 2007, 13:55
autor: winter_mute
spróbuj kalibracji zataczając mniejsze kręgi analogami - nic innego nie przychodzi mi do głowy, bo deadzone ustawia się bezpośrednio w grach, a jeśli chodzi o emulację to w pluginie sterowania. Jakoże ePSXe takiej opcji nie posiada to jedyną możliwością jest przesiadka na inny emulator (PSXeven, SSSPSX) i korzystanie z zew. pad-pluginu.

: 23 grudnia 2007, 17:59
autor: Adr14nno
no a jeżeli chciałbym skalibrować w zwykłej grze PC ?? np. most wandet ?? tam w opcjach nie ma ustawień martwej strefy a sterowniki od przejściówki też nie dają takiej możliwości :p