Xbox 360

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Chociaż w żadnym wypadku nie można mówić o zastraszająco dużej ilości sprzedawanych w Japonii konsol Microsoftu, to maszynka giganta z Redmond przeżywa tam jeden ze swoich lepszych, jeśli nie najlepszy, okresów w tym roku. Sprzedaż utrzymuje się na obiecującym stopniu od dwóch tygodni.

17 168 - tyle Xboksów 360 sprzedało się w Japonii w tygodniu 10-17 grudnia. Przez następne siedem dni, tej samej konsoli od MS sprzedało się w Kraju Kwitnącej Wiśni niemal tyle samo, a nawet odrobinę więcej - 17 213 sztuk. Dlaczego się tak dzieje? Wreszcie na platformie pojawiły się gry, które zainteresowały japońskich graczy - najpierw Blue Dragon, na którego czekano w kolejkach, a ostatnio Lost Planet: Extreme Condition. Obie pozycje zostały wysoko ocenione w bardzo popularnym japońskim magazynie Famitsu.

Inwestycje Microsoftu w Japonii powoli zaczynają dawać widoczne efekty. Xbox 360 w zestawie kolekcjonerskim z grą Blue Dragon kosztuje tam mniej niż sama konsola w Europie czy USA. Ponadto, wspierane przez MS studio Mistwalker ma zamiar ukończyć w następnym roku kolejne pozycje jRPG - Lost Odyssey oraz Cry On. W skład firmy wchodzą uwielbiane przez Japończyków postaci - twórca Final Fantasy Hironobu Sakaguchi oraz znany kompozytor muzyki do gier - Nobuo Uematsu.


źródło: www.gry.wp.pl
Obrazek
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Już w 2005 roku, jeszcze przed premierą X360, jeden z kierowników Microsoftu sugerował, że ich nowa konsola posiada zablokowaną funkcję, która odblokowana zostanie dopiero w przyszłości, przez update oprogramowania. Spekulacjom na temat asa w rękawie Microsoftu nie było końca... aż do teraz.

Ten as, ma nawet swoje imię - Ana - i jest to niewielki chip, odpowiedzialny za skalowanie obrazu. To właśnie dzięki niemu (niej?), możemy grać chociażby w takie Gears of War w miażdżącej rozdzielczości 1080p i to właśnie skalowanie jest tym, czego nie potrafi żadna inna konsola, a jedynie Xbox 360. To jest tajna broń Microsoftu w walce z Sony.

PlayStation 3 nie posiada funkcji sprzętowego skalowania, przez co gry pracujące natywnie w rozdzielczości np. 720p, mogą działać jedynie w 720p lub niższej, 480p. Nie mogą być skalowane "w górę" do 1080p ani 1080i. To dość duży problem, zwłaszcza że PS3 ma być przecież systemem High Definition, dlatego też jest to jedno z największych wyzwań, które Sony ma teraz przed sobą.

Poradzenie sobie z tą kwestą za pomocą software'u będzie niezwykle trudne (o ile w ogóle możliwe), więc praktycznie jedynym rozwiązaniem, które może być brane pod uwagę, będzie prawdopodobnie tylko nowsza wersja PS3, wzbogacona o podobne, jak w X360, rozwiązanie sprzętowe.

http://www.gram.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Kilka dni temu wyciekły zdjęcia przedstawiające konsolę Xbox 360 o kodowej nazwie Zephyr z wbudowanym portem HDMI. Pojawiły się tez informacje, ze nowa wersja Xboxa 360 będzie posiadała dodatkowo dysk twardy o pojemności 120 GB i procesor stworzony w technologii 65 nm (co pozwoli na m.in. mniejsze nagrzewanie się urządzenia). O wszystkich tych ulepszeniach było głośno juz od dawna, ale tak naprawdę nikt nie wiedział "kiedy, jak i dlaczego". Jednak wróćmy do istoty tego newsa. Wygląda na to, ze powyższa konfiguracja jest bardzo prawdopodobna. Choć w tej chwili pewne jest tylko rozpoczęcie produkcji procesorów w technologii 65 nm w drugiej połowie tego roku; nie wiadomo, czy rzekomy HDD 120 GB byłby w zestawie z "nową" wersją konsoli. Spekuluje się, ze cena Zephyra ma wynosić tyle, ile obecnie kosztuje wersja Premium. Ale to oczywiście niepotwierdzone wiadomości. Komentarz Microsoftu na całą tą sprawę nie zdradza nic, poza informacją, ze gigant z Redmond jest na bieżąco z tego typu plotkami.

Tymczasem serwis xbox-scene.com udostępnił zdjęcia płyty głównej przedstawiające chip "HANA" zastępujący chipa "ANA" zauważony w obecnych wersjach X360, a także zdjęcia portu HDMI. Foty w naszej galerii poniżej.

Mało Wam? No to spójrzcie na poniższy filmik, również nakręcony przez xbox-scene.com:

http://www.youtube.com/watch?v=tcACuy4x8nA&eurl=

źródło: xbox.centrumxp.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Jeżeli ktoś z was wciąż ma moc gier na Xboksa, jednak nie posiada samej konsoli, może to być dla niego zła wiadomość.

Portal Kotaku rozmawiał z Chrisem Satchellem (głównym menadżerem XNA) i oto, czego się dowiedział:

W pewnym momencie zamierzamy się nim mniej zajmować. Gdy ten rok dojdzie końca, nasze zainteresowanie wsteczną kompatybilnością będzie ograniczone. Jest tyle gier na X360. Nie wiem, czy to wciąż jest ważne.

Wiele gier z pierwszej konsoli MS wciąż nie daje się odtworzyć na X360. Przed wami jedna z ostatnich szans, by to zmienić - dajcie znać odpowiednim ludziom, że chcecie taka a taką grę.

źródło: xbox.centrumxp.pl/
Obrazek
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Czarna konsola najwyższej klasy, z dyskiem twardym 120 GB i gamą nowych akcesoriów; Xbox 360 Elite dostępny w USA już od 29 kwietnia

Warszawa, 28 marca 2007 r. - Firma Microsoft ogłosiła amerykańską premierę Xbox 360 Elite, nowego modelu znanej konsoli do gier wideo i rozrywki, wyposażonej w twardy dysk o pojemności 120 GB, port interfejsu HDMI (High-Definition Multimedia Interface), oraz kabel HDMI. Nowa konsola Xbox 360 Elite, oraz wszystkie dedykowane jej akcesoria, będą mieć czarne wykończenie wysokiej jakości.

120 GB dysk twardy konsoli Xbox 360 Elite umożliwia przechowywanie jeszcze większej ilości multimediów, takich jak: cyfrowa muzyka, zdjęcia oraz materiały wideo. Nowy dysk twardy będzie również sprzedawany jako samodzielny element, oferując posiadaczom dotychczasowych modeli Xbox 360 większy komfort elektronicznej rozrywki. Osobno sprzedawane będą dodatkowe akcesoria Xbox 360 Elite, takie jak kontroler bezprzewodowy Xbox 360, zestaw Xbox 360 Play & Charge, oraz akumulator Xbox 360. Konsola Xbox 360 Elite, będzie dostępna w USA 29 kwietnia 2007 r., w cenie 479.99 $ (US). Nie znana jest jeszcze europejska data premiery urządzenia.

„Współczesny entuzjasta gier i rozrywki wyróżnia się nienasyconym apetytem na treści cyfrowe w jakości HD - powiedział Peter Moore, wiceprezes ds. rozrywki interaktywnej w firmie Microsoft. "Większy dysk twardy i akcesoria modelu Xbox 360 Elite pozwolą naszej społeczności użytkowników cieszyć się wszystkim, co ma do zaoferowania nowa generacja rozrywki" - dodał Moore.

Obrazek
źródło: www.gry.wp.pl
Obrazek
ODPOWIEDZ