PlayStation 3

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Inna sprawa. Ciekawe, w jakich granicach bedzie oscylowala cena obydwu konsol podczas premiery. Jak powszechnie wiadomo: dobre - dobrze kosztuje, lepsze - kosztuje jeszcze lepiej niz dobre. Jakos nie jestem w stanie uwierzyc, ze cena urzadzen bedzie do siebie zblizona. Cos za cos.
Ja bym to nazwał jedną z "innych spraw" :) . Bo jest jeszcze jedno zasadnicze pytanie - a co z emulacją ? :D zostawiam to bez komentarza 8)
A co do samcych konsoli - są genialne..... i znowu PC bedzie gonić konsole.....
A i jeszcze jedno: oto link do nowej konsoli Nintendo http://www.cube-europe.com/news.php?nid=7773 , która chyba bedzie gorsza od Xbox 360 i PS3
Obrazek
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Ja bym to nazwał jedną z "innych spraw" . Bo jest jeszcze jedno zasadnicze pytanie - a co z emulacją ? zostawiam to bez komentarza
A ja skomentuje. Emulacja danego systemu nie jest, nie byla i nie bedzie z nim bezposrednio zwiazana :].

Co do REVOLUTION, czyli nowego sprzetu Nintendo. Prawda jest taka, ze nie ma konsol lepszych i gorszych. Kazda platforma posiada potencjal, a jego niewykorzystanie nie oznacza, iz jest slaba / gorsza.
IMO, nastepca GC wyglada najlepiej sposrod trzech zaprezentowanych NG. I to zdecydowanie najlepiej - nie dosc, ze utrzymany jest w fajnej kolorystyce, to najbardziej przypomina konsole. Tak trzymac, Big N.

*EDIT
Tutaj mozna obejrzec konkretne screeny.

BTW; wydaje mi sie, ze niniejszemu watkowi warto poswiecic odrebny temat.
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Zapomniałem dodać że na nowym XBOXie będzie można zagrać z gry ze starczego XBOXa tak samo ma sie sprawa z PS3 który ma odpalać gry z PS 2 i PS1 i jeszcze ( ale ciagne to jedno zdanie 8) ) na REVOLUTION będzie można zagrac w gry z GAMECUBEa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bati
Moderator
Moderator
Posty: 319
Rejestracja: 10 lutego 2003, 20:40

Post autor: Bati »

Up@ Jak widać ogrooomne N ;P przerzuciło się na optyczne nośniki danych... więc może być problem ;D, a co do Ceny to chodzą słuchy że PS3 będzie wydana w 2 "versjach", jedna dla mniej wymagających a 2 dla bardziej ;D ... ponoć ta dla, tylko-i-wyłącznie graczy ma kosztować około 200€
Ps. Jeszcze ciekawe jest czy będzie można wbić w PS3 Memorke z ps2... na obudowie prototypu nie było widać luki na karte...
And remember, the respect is everything }:->
I am watching U.

PAN RURA
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Uuuuuuuuuuuuu
Aaaaaaaaaaaaa
Eeeeeeeeeeeee
WWWWoooooooooWWWWWW :!:
Technikalia specjalnie nie dziwia, ale wciaz martwi mnie tylko 256MB zainstalowanej pamieci.
Nie chcę nic mówić, ale przed sobą mamy najbardziej zaawansowaną konsolę jaka ujrzała światło dzienne - sam procek prawie 2x mocnijszy niż w najsilniejszym sprzęcie konkurencji. Pamięć rozlokowana nietypowo (albo typowo dla obecnych pieców) bo podzielona między GPU, a CPU i można dywagować jaki wpływ będzie to miało na wydajność, ale IMHO wygląda to o niebo lepiej niż u X360 > niby tylko 256 MB pamięci dla CPU, ale za to jakiej - najnowsza technologia XDR @ 3,2 GHz nijak to się ma do zwyczajowych DDR3, które w PS3 również się znajdują? Nad GPU nie ma co się rozwodzić bo w chwili obecnej nie mamy jako takiego odniesienia w analogicznych postaci k. graficznych dla komputerów PC, ale moim skromnym zdaniem karty nVidii są wydajniejsze od swych odpowiedników ze stajni ATI, co więcej to właśnie NV w ostatnich latach wprowadzała na rynek rewolucyjne rozwiązania więc ja się nie martwię :D
7 kontrolerów + Bluetooth2, 6xUSB 2.0, Memory Stick Duo, SD, CF, WiFi, Eternet 100 - hmmmm, możiwość podpięcia HDD (podejrzewam że dowolnego ATA/ew.SATA) - czego chcieć więcej :?:
Konsola wyglada slicznie.
konsola wygląda makabrycznie - szczególnie w kolorze czarny metalic.
Myslalem, ze pad od X360, to szczyt bezguscia, ale to co zobaczylem na screen'ach powyzej, zdecydowanie wyostrzylo moj zmysl niesmaku.
Eee tam, do premiery jeszcze kawał czasu i sam desing może być kilkukrotnie zmieniany. Co naprawdę mnie cieszy to możliwość "podpięcia" 7 kontrolerów przez Bluetooth2 (jaki to ma zasięg, 20m?) i dodatkowe 6 portów USB 2.0. Sprawa enialna bo niby bezprzewodowe kontrolery to standard, ale jakbym miał wybierać między radiówką a BT to bez wahania wziołbym to drugie :!:
Zresztą... po pokazówce killzone nie boje się niczego [...]
Zbierem szczeke z podlogi po obejrzeniu kolejnej prezentacji - The Gateway.
Jestem zmiażdżony :twisted:
Ciekawe, w jakich granicach bedzie oscylowala cena obydwu konsol podczas premiery.
Możliwe że X będzie kosztował ok. 1500zł.
Pogłoski mówiące że cena PS3 w czasie Europejskiej/Polskiej premiery wyniesie 1200zł są po prostu śmieszne. Na moje oko minimum to 2,5 tys., co IMHO nie jest wygórowaną ceeną zważywszy, iż sprzet PC o charakterystykach o połowę słabszych niżeli PS3 kosztuje w granicach 4tys zł.
Nie twierdze jednak, że cena 1,2 tys. nie jest możliwa bo wszystko jest możliwe i wszystko może się zdazrzyć, ba wręcz takiej ceny sobię i Wam życze. Nie wiem ja Wy ale ja w takim wypadku bez mrógnięcia okiem łyknołbym to cudo, niam :D
oto link do nowej konsoli Nintendo, która chyba bedzie gorsza od Xbox 360 i PS3
chyba ;) Ale żem się zbulwersował.
Ja tu trzymałem kciuki za N bo dobra konkurencja wychodzi graczom na dobre, a oni co - sprzet ledwo 2 razy lepszy od GaCka :!: Toż to szczyt, gniot jak nie mam pytań :!: I jak takie coś ma konkurować z X360 i PS3 przecież to nawet nie pociągnie gier wydanych na pozostałe systemy. Niby wsteczna kompatybilność, niby gry ze starszych systemów, ale oprócz setki odgrzewanych kotletów warto zobaczyc coś nowego :!: I to ma być Rewolucja :?: Ehhh... szkoda słów - Nintendo samo wbiło gwóźdź do własnej trumny
Ja bym to nazwał jedną z "innych spraw" Smile . Bo jest jeszcze jedno zasadnicze pytanie - a co z emulacją ?
DOBRE :lol: :D
2BII!2B
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Ale żem się zbulwersował.
Ja tu trzymałem kciuki za N bo dobra konkurencja wychodzi graczom na dobre, a oni co - sprzet ledwo 2 razy lepszy od GaCka Toż to szczyt, gniot jak nie mam pytań I jak takie coś ma konkurować z X360 i PS3 przecież to nawet nie pociągnie gier wydanych na pozostałe systemy. Niby wsteczna kompatybilność, niby gry ze starszych systemów, ale oprócz setki odgrzewanych kotletów warto zobaczyc coś nowego I to ma być Rewolucja Ehhh... szkoda słów - Nintendo samo wbiło gwóźdź do własnej trumny
Czy ja wiem.... Nintendo miało zawsze konsole "gorsze" pod względem graficznym i technicznym (np. PSX i Nintendo64, PS2 i GameCube, a nawet ostatnio Nintendo DS i PSP) ale co z tego? Liczy się przede wszystkim grywalność! (pamiętne czasy pegasusa ;) ) a z tego co wiem to konsole Nintendo dorównywały a nawet czasem przewyższały grywalnością inne konsole.
Chyba utworze nowy temat bo tobi sie offtopic ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Jak nizej :] Odpowiedz przeniesiona do tego tematu.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2005, 10:39 przez BzyRes, łącznie zmieniany 1 raz.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Odpowiedziałem w tym temacie
http://www.psemu.pl/forum/viewtopic.php?t=1213

Ten pozostawiając dyskusji na temat PS3
2BII!2B
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Post autor: mazgaj1 »

jeśli jeszcze ktoś nie widział CAŁEJ prezentacji ps3 na targach E3 to zapraszam do oglądania :D
FILM bo tak to trzeba nazwać trwa prawie 2 godz. :] a wiec jest o czym słuchać i co oglądać. nie trzeba go ściągać bo się pięknie streamuje ;)

Dodane:

przepraszam za dubla posta ale musiałem to uczynić w celu aby tu ktoś zajrzał :mrgreen:

znalazłem ciekawego njusa ;)
http://gry.imro.pl/?exec=news,1,4668&pa ... ukcji.html
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Po pierwsze - milo, ze sprzet elektroniczny z kazdym rokiem tanieje. IMO wydatek ~ 400 USD za tak zaawansowany technologicznie produkt, jakim jest PS3, to male pieniadze. Nie dla wszystkich male, ale wystarczy wziasc poprawke na stosunek jakosci do ceny i wszystko jasne.

Kolejna sprawa - straty Sony na polu sprzedazy konsol. Coz, trzeba byc konkurencyjnym w tym delikatnym biznesie, a zdrowa konkurencja jest tym, co gracze lubia najbardziej. Nie sadze, zeby powtorzyla sie historia Dreamcast'a - Kutaragi z przyjaciolmi nie popelniaja bledow [przynajmniej do tej pory nie popelniali]. Zreszta, nad ich posunieciami czuwa caly koncern :].
przepraszam za dubla posta ale musiałem to uczynić w celu aby tu ktoś zajrzał
Jak trzeba, to trzeba. Poprawilem :].
ODPOWIEDZ