PlayStation 3

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Post autor: mazgaj1 »

Witam. Nie mam aż tak rozwiniętych umiejętności pisarskich jak wy, jednakże odpowiem screenem na pytanie w_m'a.
Czy mi się zdaje czy 25GB płyta na zdjęciu powyżej jest częsciowo przeroczysta a mniej więceej na godzinie 4 ma sporą plamę.
co do plamy to na 100% - odbicie górnego światła, natomiast co do przeźrczystości to:

Obrazek

[sorry za wielkość, w_m bądź tak iły i zmniejsz rozdziałkę - ja niestety czasu nie mam - nauka goni.]
? i nie wydaje mi sie zeby to było jakiekolwiek złudzenie, jednakże sam wygląd jakowy płyty bardzo mnie zainteresował, a że kocham gry raczej okiem, to takie cudeńka w zupełności mnie zadowalają.

btw; równie dobrze mogli wyciąć kawałek plexi i cos na nim napisać ;D
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

sorry za wielkość, w_m bądź tak iły i zmniejsz rozdziałkę
Done.

Skoro już jesteśmy przy fotkach to warto rzucić okiem na obrazek jaki wyciekł do sieci w poprzednim tygodniu >

Obrazek

Sony oczywiście dementuje informacje iż powyższy screen przedstawia ich najnowsze dzieło, większe serwisy przykleiły już metkę FAKE, ale powiedzcie sami czyż konsola nie prezentuje się ładnie :D Osobiście nie miałbym nic przeciwko gdyby PS3 włąśnie tak wyglądała.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Bati
Moderator
Moderator
Posty: 319
Rejestracja: 10 lutego 2003, 20:40

Post autor: Bati »

ojojoj troche już takich obrazeczków wparowało do internetu ;) ale faktycznie ten model nawet ciekawei wygląda.... szkoda że grafik nie przedstawił jakiejśc "skali" bo troche duże się to wydaje ;)
And remember, the respect is everything }:->
I am watching U.

PAN RURA
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Biorąc pod uwagę że najszersza "szpara" reprezentuje napęd BD to konsola pi razy oko ma wymiary 40x20x16 (długość x szerokość x wysokość) i rzeczywiście jest duża bo stare PS2 (SCPH 50004) ma wymiary mniej więcej 30x18x8 cm.

Pomijając fakt że to FAKE (większość osób IMHO trafnie twierdzi że to przerobiony projektor multimedialny) jest pewne prawdopodobieństwo iż konsola będzie sporej wielkości - bo jako jedyna będzie kompatybilna względem swych poprzedniczek i jeśli w grę wejdzie rozwiązanie znane z PS2 konieczny będzie space dla układu, zajmującego się obsługą gier PS2. Choć swego czasu mówiło się o też emulacji PS2 na PS3.
2BII!2B
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Sony oficjalnie pokazała zdjęcia nowej konsoli i podała jakie ma bebechy:
Obrazek
ObrazekObrazek


A teraz sprzet:

Procesor Cell:
Główny rdzeń Power PC 3,2 Ghz
7 rdzeni SPE 3,2 Ghz
512 KB pamięci podręcznej drugiego poziomu
1 jednostka wektorowa VMX-128 na rdzeń
218 Gflopów

Układ graficzny RSX:
550 Mhz
1,8 Tflopa
Przepustowość 20 GB/s (zapis) + 15 GB/s (odczyt)
256 MB pamięci graficznej pracującej z częstotliwością 700 MHz
Przepustowość pamięci 22,4 GB/s
Praca w standardzie High Definition

Pamięć operacyjna:
256 MB głównej pamięci XDR pracującej z częstotliwością 3,2 GHz
Przepustowość 25,6 GB/s

Pamięć masowa:
Czytnik optycznych dysków Blu-Ray o pojemności do 25GB
Praca w standardach BD-ROM, BD-Video, BD-ROM, BD-R i BD-RE
Możliwość odczytywania dysków CD i DVD
Wyjmowalny dysk twardy

Wejście / wyjście:
6 x USB 2.0
1 x wejście na kartę Memory Stick standard/Duo
1 x wejście CompactFlash (typ 1 i 2)
1 x wejście SD

Porty sieciowe:
3 x standardowe gniazda sieciowe Ethernet
Komunikacja bezprzewodowa w standardzie Wi-Fi IEEE 802.11 b/g
Bluetooth 2.0

Kontroler:
Do 7 bezprzewodowych kontrolerów za pośrednictwem Bluetooth
Możliwość podłączenia do portu USB
Możliwość wykorzystania PSP przez WiFi jako kontrolera

Dźwięk:
Dźwięk przestrzenny w standardzie 5.1
Przetwarzanie przez procesor Cell

I na koniec link do filmiku z gry KILL ZONE 2
Obrazek
Awatar użytkownika
Bati
Moderator
Moderator
Posty: 319
Rejestracja: 10 lutego 2003, 20:40

Post autor: Bati »

Ciekawe jak się nowy pad Bzykowi spodoba ;D
And remember, the respect is everything }:->
I am watching U.

PAN RURA
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Technikalia specjalnie nie dziwia, ale wciaz martwi mnie tylko 256MB zainstalowanej pamieci. W odniesieniu do X360, jest to niestety krok w tyl. Zdawalo sie, ze SONY zechce przebic nastepce X-pudla moca bebechow, ale wszystko wskazuje na to, ze dzieciak Gates'a ponownie zaoferuje nieco wiecej w tej materii. Mocna strona PS3 jest bez watpienia CPU, o ktorym pisze sie same dobre rzeczy. Zobaczymy jeszcze, jak na tle konkurencji wypadnie uklad graficzny - musze przyznac, ze zarowno X'owy, jaki i ten z PS3, zapowiada sie smakowicie.

Konsola wyglada slicznie. Troche jak depniety przez slonia chlebak, ale mi taki design odpowiada. Ladna, stonowana kolorystyka i oplywowe ksztalty polaczone z kantami. Rozwiazanie proste i awangardowe jednoczesnie - mniam.
Jestem ciekaw, w jaki sposob konsola bedzie lykala plyty. Z tego co widze, nie mamy do czynienia z wysuwana tacka, tylko szpara, do ktorej bedzie sie wkladalo [sic!] Blu-Ray'e. Cos jak w starszych odtwarzaczach DVD firmowanych przez NECa. Ciekawe, ciekawe...
Ciekawe jak się nowy pad Bzykowi spodoba ;D
Pytasz, a wiesz :]. Myslalem, ze pad od X360, to szczyt bezguscia, ale to co zobaczylem na screen'ach powyzej, zdecydowanie wyostrzylo moj zmysl niesmaku. Wyglada toto niczym bumerang [moze to jakis specjalny kontroler do DMC5: Evil Boomerang's Revenge?] i nie moze byc IMO wygodne. Pad jest zbyt szeroki. Triggery sa zle rozlokowane. I co najgorsze - przechylony w dol/prawo d-pad - to nie jest wygodne, zapewniam.
Mam nadzieje, ze chwytajac PSTrojkowego pada odszczekne wszystko to, co tutaj napisalem, ale patrzac na screeny nie moglem sie wypowiedziec inaczej.
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Kolejne screeny :
Obrazek
A tutaj inne kolory PS3
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Bati
Moderator
Moderator
Posty: 319
Rejestracja: 10 lutego 2003, 20:40

Post autor: Bati »

Obrazek
Technikalia specjalnie nie dziwia, ale wciaz martwi mnie tylko 256MB zainstalowanej pamieci.
Chyba nie ma się co obawiać :) .. PS3 ma oddzielną Pamięć dla Grafy, także 256mb a więc razem daje nam to tyle co w X'ie ;D... X za to jedzie z jednej pamięci.
Zresztą... po pokazówce killzone nie boje się niczego ;D :D :D
And remember, the respect is everything }:->
I am watching U.

PAN RURA
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Zbierem szczeke z podlogi po obejrzeniu kolejnej prezentacji - The Gateway.

*EDIT

Z powyzszego zestawienia, ktore uczynnie wkleil Bati, jednoznacznie wynika, iz PS3 zmiazdzy X'a jakoscia wyswietlanej grafiki. Ale ja bym konsoli Microsoft'u nie lekcewazyl. Jestem przekonany, ze Bill ma talie asow w rekawie.

Inna sprawa. Ciekawe, w jakich granicach bedzie oscylowala cena obydwu konsol podczas premiery. Jak powszechnie wiadomo: dobre - dobrze kosztuje, lepsze - kosztuje jeszcze lepiej niz dobre. Jakos nie jestem w stanie uwierzyc, ze cena urzadzen bedzie do siebie zblizona. Cos za cos.

Mozliwosci PS3 przerosly moje oczekiwania. Niewiarygodne, nieprawdopodobne, piana toczy mi sie z ust. Chcialbym tylko miec pewnosc, ze grafika nie bedzie najwazniejszym elementem, nad ktorym skupia sie teamy developerskie podczas pisania gier dla NGs.
ODPOWIEDZ