PlayStation 3

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Prezes europejskiego oddziału Sony, David Reeves, stwierdził, że PlayStation 3 z całą pewnością zadebiutuje na naszym kontynencie w marcu 2007. Sugestie na temat potencjalnego dalszego opóźnienia, które pojawiły się ostatnio w sieci, nazwał "bezpodstawnymi spekulacjami".

Plotki na temat opóźnienia premiery PS3 w Europie zapoczątkowała niefortunna wypowiedź Phila Harrisa (prezesa developerskiej części Sony). W rozmowie z redaktorami Official PlayStation Magazine stwierdził on, że nie jest w stanie powiedzieć nic pewnego na temat marcowego debiutu. Informację tę szybko podchwycił serwis Computer and Video Games, który - powołując się na własne źródła - napisał, że prawdopodobne jest pojawienie się konsoli dopiero... we wrześniu przyszłego roku.

Na rewelacje te szybko zareagowało Sony, a konkretnie europejski oddział japońskiej korporacji. Jego prezes, David Reeves, stwierdził z całą mocą, że premiera PlayStation 3 na naszym kontynencie ciągle planowana jest na marzec 2007 i nie istnieją żadne przesłanki, które pozwalałyby wątpić w dotrzymanie tej daty. Wierzymy mu? ;)

http://www.gram.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Stary lecz bardzo ciekawy news :D


Środa, 13 grudnia 2006

Obrazek

Dane nadchodzące z Japonii mówią jasno - więcej sprzedało się egzemplarzy PlayStation 3 od czasu premiery w listopadzie niż Xboksów 360 w tym regionie przez cały rok. Bez wątpienia cios dla Microsoftu.

Miesiąc zajęło Sony sprzedanie 190 tysięcy sztuk swojej najnowszej konsoli w Japonii. Porównując do tego wynik Microsoftu - 180 tys. Xboksów 360 w Kraju Wschodzącego Słońca, przewodniczący amerykańskiej firmy mogą się załamać.

Gigant z Redmond ma jednak jeszcze nadzieję. A imię jej Blue Dragon, które podbija serca japońskich Graczy. Ten tytuł razem z nadchodzącym Lost Odyssey (obie pozycje od formy Mistwalker) mogą okazać się w Kraju Kwitnącej Wiśni argumentem na kupno konsoli Microsoftu


źródło: www.gry.wp.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Michael Comeau, analityk serwisu TheStreet zajmującego się rynkiem i finansami, wyraził swoje zdanie o PlayStation 3. Według niego, najnowsza konsola Sony tylko pogrąża japońską firmę, która ma zostać strącona z pozycji króla rynku konsolowego.

Pan Comeau wymienia kilka rzeczy, które mają mieć na to największy wpływ. Według niego ogromnym błędem było zmuszanie konsumenta do zakupu konsoli razem z drogim czytnikiem płyt blu-ray, tym bardziej, że rynek zmierza coraz bardziej w stronę dystrybucji gier i filmów za pomocą Internetu. Wspomniana została również sprawa tytułów ekskluzywnych, które miały zostać wydane wyłącznie na PlayStation 3 (m.in. Virtua Fighter 5, Grand Theft Auto IV), a skończyły jako multiplatformowe.

Michael Comeau na końcu porównuje sytuację PS3 do tej, w jakiej znajduje się Wii. Uważa, że znacznie tańsza platforma zdobędzie dużą porcję rynku, tak samo jak maszyna Microsoftu, pozostawiając "peestrójkę" gdzieś z tyłu.

Od pewnego czasu czarne przepowiednie dotyczące konsoli Sony są bardzo popularne. Jak japoński gigant poradzi sobie z tyloma głosami na "nie"? Bo o ile koszta i produkcja napędów blu-ray są problemem, to negatywne nastawienie jest jeszcze większym.


źródło: www.gry.wp.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Dość ciekawą pomyłkę zauważyli gracze w instrukcji do gry NBA 2K7 na PlayStation 3. Przygotowujący ją redaktor najwyraźniej nie został dostatecznie szybko poinformowany o "zrezygnowaniu" przez Sony z technologii wibracji w padzie...

Przejścia Sony z technologią wibracji trwają już od wielu miesięcy. W wyniku problemów prawnych z właścicielami patentu na to rozwiązanie, firmą Immersion, japońska korporacja została zmuszona do rezygnacji z niego w PlayStation 3 (tak to przynajmniej wygląda - oficjalnie Sony utrzymuje, że wibracja nie mogłaby działać jednocześnie z wykrywaniem wychylenia). Taki stan rzeczy niespecjalnie przypadł do gustu graczom - i co się dziwić, wibracja stała się już w konsolowych kontrolerach standardem - wydaje się też, że i twórcy gier mieli problem z pogodzeniem się z faktami.

Można tak pomyśleć choćby dlatego, że w instrukcji gry NBA 2K7 na PlayStation 3 znalazła się wzmianka o wykorzystaniu wibracji w jednym z trybów gry. Skąd ta pomyłka? Z jednej strony łatwo zrzucić ją na karb niezbyt przemyślanego kopiowania tekstu z książeczki przygotowanej do wersji na X360, z drugiej jednak widać, że instrukcja była przynajmniej trochę dostosowywana do PS3 (uwzględnia ona np. wykorzystanie wprowadzonej w padzie PS3 technologii rozpoznawania wychylenia). Czyżby było więc możliwe, że wzmianka o wibracji nie jest pomyłką w dosłownym sensie, a tworzący instrukcję zostali po prostu zbyt późno poinformowani o "decyzji" Sony?

Taka wersja wydarzeń wskazywałaby na to, że Sony faktycznie zmuszone zostało do zrezygnowania z wibracji w ostatniej chwili. W sieci można znaleźć informację, według których technologia ta działała jeszcze w development kitach PS3 i wielu developerów tworzyło swoje gry nie wiedząc jak rozwinie się sytuacja. Ma to i dobre strony - gdyby Sony udało się jakoś rozwiązać cały problem i jednak wrócić do wibracji, to mogłoby się okazać, że rzeczywiście wykorzystują ją nawet pierwsze tytuły, powstałe na tę platformę.


źródło: www.gram.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Firma Sony pracuje nad wprowadzeniem możliwości ściągania pełnych wersji filmów za pośrednictwem nowej konsoli.

Faktem jest, że najnowsze dziecko japońskiego giganta sprzedaje się jak na razie poniżej oczekiwań. Firma pragnie więc wprowadzić nowe funkcje, zwiększające możliwości jej nowego sprzętu. Tym razem Sony ma zamiar dodać opcję ściągania filmów wprost na dysk najnowocześniejszej konsoli świata. Nie trzeba dodawać, że do najlepszej jakości potrzebny będzie telewizor z High Definition. Konsola ma się więc stać lepszym rozwiązaniem niż kino domowe dla najbardziej wymagających oraz sprzętem do gier w jednym.

Nie jest to jeszcze pewne, wszystko jest jak na razie w fazie planowania. Jednak gdyby projekt japońskiej firmy wypalił, PlayStation 3 stałoby się rajem dla fanów filmów.

źródło: www.gry.wp.pl


Przedstawiciele brytyjskich sieci handlowych i sklepów zdementowali plotki o niewielkim zainteresowaniu PlayStation 3. Konsola wbrew takim doniesieniom wzbudza w ich klientach wiele emocji, a pre-ordery cieszą się dużym powodzeniem.

Sony od miesięcy nie ma z prasą lekko. Krytyka, kierowana pod adresem firmy oraz PlayStation 3, przybiera momentami rozmiary karykaturalne. Nie, żebyśmy sami się do tego nie przyczyniali, no ale jak tu nie reagować, skoro tak pięknie się podkładają. ;) W każdym razie - jak to mówią - psy szczekają, karawana idzie dalej - mimo wielu błędów, popełnionych przez Sony na etapie produkcji i wprowadzania PS3 na rynek, zainteresowanie graczy ich konsolą jest ciągle spore.

Taką opinię wyrazili w każdym razie pracownicy brytyjskich sklepów i sieci handlowych. Przedstawiciel sieci Woolworths twierdzi nawet, że PlayStation 3 to najszybciej się sprzedający produkt związany z grami w historii jej internetowego oddziału. Z kolei dla sklepów Argos PS3 to najbardziej udana akcja zamówień przedpremierowych na konsole.

Przedstawiciel brytyjskiego Amazona jest może nieco mniej entuzjastyczny, ale ciągle twierdzi, że zainteresowanie PlayStation 3 jest wysokie i stabilne. Jego firma zamierza przyjmować zamówienia jedynie do wyczerpania egzemplarzy, które mają pewne i potwierdzone przez Sony, tak aby nikt z pre-orderowców nie musiał odejść z kwitkiem. "Nie spodziewamy się, żeby egzemplarzy wystarczyło na długo" - powiedział pracownik sklepu internetowego.

Wygląda więc na to, że Sony może się spodziewać udanego startu w Europie. PlayStation 3 trafi na sklepowe półki na naszym kontynencie 23 marca - a jak długo tam poleży przekonamy się już sami.

źródło: www.gram.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

PlayStation 3, kiedy wreszcie trafi do Europy, nie będzie tą samą konsolą, która jest już dostępna w USA i Japonii. W celu obniżenia kosztów produkcji, Sony zdecydowało się na ograniczenie wstecznej kompatybilności.

Jak poinformowało Sony, w europejskich PS3 zastosowane będzie połączenie emulacji hardware'owej i software'owej, które pozwoli uruchamiać na konsoli większość tytułów z PS One i ograniczoną ilość produkcji na PlayStation 2. Pełna lista wstecznej kompatybilności opublikowana zostanie w dniu premiery - 23 marca - ale już teraz wiadomo, że nie będzie ona tak obszerna jak w USA czy Japonii. Takiej informacji jeden z przedstawicieli Sony udzielił agencji Reuters.

"Zamiast koncentrować się na wstecznej kompatybilności z PS2, w przyszłości starania firmy skierują się raczej w stronę tworzenia zupełnie nowych gier i zwiększania funkcjonalności PS3" - powiedział David Reeves, prezes europejskiego oddziału Sony. Czyli firma najwyraźniej wychodzi z założenia, że wsteczna kompatybilność i tak mało komu jest potrzebna...

Decyzja Sony pozwoli firmie na obniżenie kosztów produkcji konsol i być może w niedługim czasie doprowadzi do zmniejszenia ceny PlayStation 3. Może i faktycznie warto w tym celu zrezygnować z możliwości uruchamiania na nowej konsoli gier stworzonych z myślą o PS2, ale jednak trochę szkoda. Szczególnie, że akurat dobrze działająca wsteczna kompatybilność była jedną z niezaprzeczalnych zalet PS3 i zauważalną przewagą nad Xboksem 360.


źródło: www.gram.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Batalia patentowa pomiędzy Sony a Immersion dobiegła końca! Firmy poinformowały o zakończeniu postępowania sądowego i rozpoczęciu współpracy. Prawdopodobnie już wkrótce pojawią się na rynku pady do PS3 wykorzystujące wibracje.

Sprawa Immersion kontra Sony ciągnie się już od 5 lat. W 2002 roku pierwsza z firm wytoczyła japońskiej korporacji proces, zarzucając jej bezprawne wykorzystywanie technologii wibracji. Jak zdołali udowodnić prawnicy Immersion, rozwiązanie takie zostało przez ich firmę opatentowane. Sąd przyznał im racje, nakazując Sony zapłacenie odszkodowania w wysokości 82 milionów dolarów i wstrzymanie sprzedaży urządzeń naruszających prawa Immersion (czyli padów do PS One i PS2). Producent PlayStation nie przystał jednak na te warunki, zgłaszając dwie kolejne apelacje. Obie przegrał.

To najprawdopodobniej właśnie w wyniku tych problemów prawnych kontroler PlayStation 3 pozbawiony został wibracji. Oficjalna wersja mówi wprawdzie, że nie dało się jej połączyć z technologią wykrywania wychylenia, ale - jak dowodzili w międzyczasie pracownicy Immersion - w korzystaniu z obu rozwiązań naraz nie byłoby najmniejszego problemu. Tłumaczenie Sony było w świetle tych faktów bardzo mało wiarygodne.

W końcu jednak sprawę udało się zamknąć. Japońska korporacja zgodziła się ostatecznie zapłacić zasądzone dawno temu odszkodowanie (które łącznie z odsetkami urosło już do sumy 97,2 miliona dolarów) plus opłaty licencyjne za dotychczasowe wykorzystywanie wibracji (dodatkowe 22,5 miliona dolarów w 12 ratach do 2009 roku, do 30,6 miliona, które Sony już za licencję zapłaciło). Firmy podpisały też umowę, mającą doprowadzić do wykorzystania należącej do Immersion technologii w produktach z serii PlayStation.

Czyżby można się więc było już wkrótce spodziewać nowego pada do PlayStation 3, który bez problemu połączy wykrywanie wychylenia z wibracją? Wydaje się to niemal pewne. A ci, którzy kupili pierwsze egzemplarze PS3, staną przed koniecznością zaopatrzenia się w nowe kontrolery. Cóż, może chociaż w Europie uda się od razu z wibracją?

źródło: www.gram.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

PlayStation 3 na kolejne 10 lat ,tak twierdzi wspomniany już dzisiaj Phil Harrison - prezes Sony Worldwide Studios.

Według Harrisona, konsola PlayStation 3 jest na tyle wielofunkcyjna i nowoczesna, że wystarczy graczom na przynajmniej 10 lat grania w najnowsze rynkowe produkcję. Został przytoczony napęd Blu Ray jako prawdziwa rewolucja. Harrison powiedział, że: "Nie żałujemy zastosowania Blu Ray w najnowszej konsoli firmy Sony. Jest to prawdziwa rewolucja niezbędna do rozwoju wszystkich gier. Sprawia on także, że oglądanie filmów nabiera zupełnie inny wymiar". Co do tego każdy ma swoje własne zdanie. Duża część specjalistów twierdzi, że Blu Ray został jednak wprowadzony za wcześnie, a koszty produkcji są jak na razie bardzo wysokie. Na koniec podsumowanie wypowiedzi dla serwisu Game Daily: "Najnowsza konsola Sony utrzyma się na rynku 10 lat, tak jak miało to miejsce z PlayStation 2 i PSX".

Czy przepowiednie pana Harrisona się sprawdzą? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w najbliższej dekadzie.

źródło: www.gry.wp.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
StreaK
User
User
Posty: 31
Rejestracja: 19 października 2003, 00:49
Kontakt:

Post autor: StreaK »

Zardon pisze: "Najnowsza konsola Sony utrzyma się na rynku 10 lat, tak jak miało to miejsce z PlayStation 2 i PSX".
"Mala" niescisłość psx poszedl oficjalnie do piachu wraz z odwroceniem sie developerow w strone ps2 w roku 2001/2002 wiec przezyl niecale 7 lat. To samo jest takze z Ps2... 3 lata robi roznice...
www.psxdev-pl.tk - PsOne Section-PL - Najlepsza strona o PsOne / PSX. [Gry / Recenzje / Opisy / Scena PSX / Emulatory na PSX / Emulacja Psx / Artykuły / Forum / Duży DOWNLOAD / Codzienne aktualizacje]
ODPOWIEDZ