Tłumaczenie ePSXe 1.7.0. wraz z wtyczkami Pete/P.E.Op.S.

Dyskusje na temat emulatorów systemu Sony Playstation innych niż ePSXe, czyli.: VGS, PSXeven, AdriPSX itd.
greenmag

Tłumaczenie ePSXe 1.7.0. wraz z wtyczkami Pete/P.E.Op.S.

Post autor: greenmag »

Witam. Chciałbym zaprezentować, spolszczenie doskonale wszystkim znanego emulatora ePSXe w wersji 1.7.0. wraz z najbardziej popularnymi wtyczkami Pete/P.E.Op.S.

Strona główna projektu: http://fron.beskidmedia.pl/epsxe-pl/
Autor: greenmag
Pomoc: ikskoks, browar

Co zostało przetłumaczone:
  • - menu główne
    - wszystkie okna
    - plik pomocy (ikskoks)
    - większość komunikatów
    - najpopularniejsze wtyczki:
    • P.E.Op.S. Soft Driver 1.18
      P.E.Op.S. OpenGL Driver 1.78
      P.E.Op.S. DSound Audio Driver 1.9
      P.E.Op.S. CDR Driver 1.4
Co zostało zmienione:
  • - logo programu
    - ikona programu teraz ma 32bity oraz została zwiększona do 48px
    - niedziałające odnośniki w menu 'pomoc'
    - wtyczka P.E.Op.S. DSound Audio Driver 1.9 teraz domyślnie nagrywa dźwięk do katalogu 'ePSXe\' zamiast na 'C:\'
    - wykrywanie biosu SCPH7502 oraz SCPH9002 (PAL)
    - kilka mniejszych błędów
Co nie zostało przetłumaczone:
  • - debugger
    - niektóre komunikaty - głównie błędy
greenmag pisze:Muszę przyznać, że był to czasochłonny, ale zarazem bardzo ciekawy projekt. Cały czas dopracowywałem spolszczenie eliminując zauważone błędy. Napotkałem po drodze sporo trudności, ale już dziś jestem w stanie oddać w wasze ręce spolszczenie tego świetnego programu. Od dziś możecie grać w polskie wersję gier na polskiej wersji ePSXe. Mam nadzieję, że wam się spodoba.
ikskoks pisze:Jestem zadowolony, że mogłem pomóc w takim wspaniałym projekcie. Pracy było sporo. Przetłumaczenie wszystkich stron z pliku pomocy to nie jakiś tam pikuś, ale na szczęście dałem radę i to się liczy. Przeprowadziłem także ogólną korektę interfejsu programu. Wszystko poszło bez większych problemów. Mam nadzieję na dalszą współpracę z autorem.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Dobra robota...

... niemniej mam 1 pytanie, może i głupie, ale nie da mi spać po nocach jak go nie zadam - ePSXe nie jest aplikacją opensource, uzyskaliście zgodę autorów na modyfikację programu?
2BII!2B
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Post autor: Yohokaru »

ePSXe nie jest aplikacją opensource, uzyskaliście zgodę autorów na modyfikację programu?
Chłopaki odwalili kawał dobrej roboty, a ty się jeszcze czepiasz :lol:

Tłumaczenie wykonane świetnie, nic tylko pogratulować zapału i chęci. Życzę powodzenia w kolejnych projektach :)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Chłopaki odwalili kawał dobrej roboty, a ty się jeszcze czepiasz
1) JA się ZAWSZE czepiam.
2) Nie neguję i nie mówię że robota zła, wręcz przeciwnie...
3) ... tylko sprawdzam, czy zadbali o rzeczy podstawowe...

... bo tłumaczenie tłumaczeniem, ale jeśli wpadłbym Ci do domu i zaczął grzebać w szufladach bez Twojej wiedzy i zgody to też pewnie by Ci się to nie spodobało... a przecież wystarczy kulturalnie zapytać, nic to nie boli, a robisz ukłon względem autora programu i zabezpieczasz się przed ewentualnymi nieprzyjemnościami.

Na dodatek, developerzy stojący za ePSXe to bardzo ciekawi i mili ludzie, miałem przyjemność się o tym przekonać między innymi przy okazji tłumaczenia ePSXe 1.5.2 i 1.6.0
2BII!2B
greenmag

Post autor: greenmag »

winter_mute pisze:uzyskaliście zgodę autorów na modyfikację programu?
nie pytałem o zgode.
ODPOWIEDZ