problem z save

Dyskusje na temat emulatorów systemu Sony Playstation innych niż ePSXe, czyli.: VGS, PSXeven, AdriPSX itd.
krisl
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 20 stycznia 2008, 18:40

problem z save

Post autor: krisl »

Mam emulator ePSXe 1.5.2. Gram sobie w Crasha Basha, zapisuję grę. Po jakimś czasie znowu włąćzam emulator, żeby w niego zagrać i save'ów nie ma. Co mam zrobić, żeby gra się zapisywała?? Bo bez save gra jest trochę bez sensu :/ Będe wdzięczny za pomoc :)
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

To już było n-razy. Zlokalizuj folder z memorkami [domyślnie katalog z ePSXe > memcards] i wyłącz dla wszystkich plików znajdujących się w środku [albo dla całego katalogu] atrybut "tylko do odczytu".
krisl
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 20 stycznia 2008, 18:40

Post autor: krisl »

plik zapisu "crashbash.mcr" (tak go nazwalem) ma w opcjach Odznaczone "tylko do odczytu... A jak zmienie ta opcje w calym folderze to zaraz znowu sie zaznaccza ale nie haczykiem tylko jest kwadracik na zielono o_O' Plis co mam zrobic?? gra sie zapisuje normalnie ale pozniej nie da rady wczytac;/
krisl
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 20 stycznia 2008, 18:40

ehh

Post autor: krisl »

zrobilem tak jak mowiono u i w innych tematach o tej samej problematyce, ale dalej cos jest nie tak ;/ w epsxe cutor gdy klikne na swoje ustawienia, to ponizej w ramce na dole jest tak:
info
(...)
CARD1 formated, no block used
CARD2 -----------II-----------------
no nieiwem c moze byc tego przyczyna...
A moze sciagnac inny emulator?? tylko powiedzcie jaki bedzie dobry do gier na PS1
Awatar użytkownika
Piotrexo
Junior
Junior
Posty: 13
Rejestracja: 30 października 2007, 16:18

Post autor: Piotrexo »

a w jaki ty sposób zapisujesz save slot czy w grze crashu jakim? save game?
bo jak slot zapisujesz to ci nie zapisze a jak w grze save game to zapisze i bedzie działać albo coś źle zrobiłeś w epsxe 1.5.2 bo mam taki sam i wszystko mi dziala :D
krisl
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 20 stycznia 2008, 18:40

Post autor: krisl »

Ok sam do tego doszedłem :P (memorycard 2) w pliku docelowym usunolem okno tzn wyczyscilem a memorycard 1 zostawilem bez zmian :) i dziala normalnie. A zapisywalem normalnie w grze:P to jest oczuwiste :P
ODPOWIEDZ