(D)DoS vs. PSEmu.pl

Inne ciekawe informacje, o których warto poinformować.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

(D)DoS vs. PSEmu.pl

Post autor: winter_mute »

Nastały ciężkie czasy dla webmasterów stron zajmujących się emulacją, gdyż serwisy o takiej właśnie tematyce stały ostatnio się celem blokujących wszelkie zasoby serwera ataków (D)DoS. Nie ominęło to również sieci Emulation64, przez co uświadczyliście ostatnich zwolnień i braku dostępu do PSemu.pl. Ze swojej strony mogę Was jedynie przeprosić za zaistniałą sytuację i zapewnić, iż grupa techniczna zajmująca się serwerem pracuje w pocie czoła nad rozwiązaniem problemu. Równocześnie zwracam się do Was z gorąca prośbą o poświęcenie wolnego od pracy czasu na przeskanowanie zasobów swego komputera w poszukiwaniu trojanów, które zaszyte i na pierwszy rzut oka niewidoczne mogą powodować ataki typu DDoS na zasoby waszych ulubionych serwisów - do tego celu polecam choćby darmowe programy tj. skaner online mks_vir oraz Ad-Aware SE Personal.
2BII!2B
Bomber
Senior
Senior
Posty: 138
Rejestracja: 27 sierpnia 2005, 13:36
Kontakt:

Post autor: Bomber »

Cięzka sprawa :? z tymi virami a ja myślałem ze strona pada :wink:
Pentium D 2 rdzenie 2666mhz 1024 DDRII DUAL CHANNEL 2xSamsung 160gb 7200obr GeForce 7300GS 256MB
>>>PSEmu<<< FOREVER

Oj nie ładnie winter mute robic w konia "darmowe gry na ps2" heheeh
nosmile
User
User
Posty: 53
Rejestracja: 29 września 2003, 09:13
Kontakt:

Post autor: nosmile »

Ze swojej strony chcialem zapewnic, ze moj komputer nigdy nie denialowal of serwis ani nie pingowal of def serwisu psemu.pl
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ja nie twierdze że atakuje ta czy inna osoba, ale nigdy nic nie wiadomo - wczoraj przeprowadziłem mały eksperyment :D wyłączyłem firewalla, podpiołem komputer bezpośrednio do internetu i odpaliłem IE, po czym ze stoperem w ręku złożyłem krótką wizytę na E64, PSEmu.pl, google.pl i E#D.

Zgadnijcie ile czasu zajeło zainfekowanie komputera... :?:
Dokładnie po 3min i 16s. w systemie pojawiły się dwa nowe działające w tle procesy ("lup.exe" i "mssvcc.exe") rezydujące w System32 i posiadające wpisy uruchomieniowe w rejestrze. Ehhh, nie ma to jak solidnie zabezpieczony Windows :D
2BII!2B
nosmile
User
User
Posty: 53
Rejestracja: 29 września 2003, 09:13
Kontakt:

Post autor: nosmile »

No, zeby zainfekowac sobie komputer to nie trzeba odwiedzac zadnych stron - ja zrobilem kiedys podobny eksperyment: w ramach reklamacji zle dzialajacego netu podlaczylem sie bez zadnych zabezpieczen (windows XP, neostrada), podczas trwajacej +/-10 min rozmowy z konsultantem komputer stopniowo coraz bardziej sie "zamulal" az w koncu nie mozna bylo wcale korzystac z windows.
Bomber
Senior
Senior
Posty: 138
Rejestracja: 27 sierpnia 2005, 13:36
Kontakt:

Post autor: Bomber »

3 min niezle ja dostałem vira po 1 min :/ !!!!! aż strach wchodzić na neta :/
Pentium D 2 rdzenie 2666mhz 1024 DDRII DUAL CHANNEL 2xSamsung 160gb 7200obr GeForce 7300GS 256MB
>>>PSEmu<<< FOREVER

Oj nie ładnie winter mute robic w konia "darmowe gry na ps2" heheeh
hub89
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 11 lutego 2006, 19:13

Post autor: hub89 »

A ja jestem spokojny o wirusy i inne tego typu sprawy :twisted:
Aktualnie używam Linuxa i nie mam żadnych problemów :mrgreen: - dokładnie to Debian Linux
Nie lubię Wingrozy :wink:

POZDR
Obrazek
ODPOWIEDZ