Nieudany włam

Inne ciekawe informacje, o których warto poinformować.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Nieudany włam

Post autor: winter_mute »

W dniu wczorajszym, w godzinach wieczornych miało miejsce włamanie na serwer PSEmu.pl i szczerze powiedziawszy nie mam zielonego pojęcia czemu miała służyć ta akcja. Nie dość, że włamywacz atakował ze stałego ip, to jeszcze spod windows'a, natomiast użycie windows'owych narzędzi do ataku na ASP jest delikatnie mówiąc, co najmniej dziwne. Oczywiście Pan hacker nie raczył wyczyścić logów, a zostawienie backdor'a w postaci pliku exe, w głównym katalogu serwisu woła o pomstę do nieba. No cóż, przynajmniej było z czego zebrać dokumentacje zajścia, która wraz z pełnym info o włamie została przesłana do provider'a włamywacza oraz Wydziału Łączności i Informatyki gorzowskiej policji - jak tylko rodzice się dowiedzą to kogoś czeka niezłe lanie :]
2BII!2B
Adidadi
Junior
Junior
Posty: 25
Rejestracja: 22 kwietnia 2005, 18:02

Post autor: Adidadi »

NO pięknie widzać że jakiś lamer to robił nawet dobrze że bedzie miał nauczke
browar
Developer
Developer
Posty: 64
Rejestracja: 08 stycznia 2006, 20:51

Post autor: browar »

OMG... Polak potrafi :) Pewnie chłopczyk kupił narzedzia do h4xxz0r-owania na allegro ;]
Obrazek
Bomber
Senior
Senior
Posty: 138
Rejestracja: 27 sierpnia 2005, 13:36
Kontakt:

Post autor: Bomber »

co za gosciu ;/
Pentium D 2 rdzenie 2666mhz 1024 DDRII DUAL CHANNEL 2xSamsung 160gb 7200obr GeForce 7300GS 256MB
>>>PSEmu<<< FOREVER

Oj nie ładnie winter mute robic w konia "darmowe gry na ps2" heheeh
Awatar użytkownika
szarak
User
User
Posty: 35
Rejestracja: 25 października 2005, 22:38
Kontakt:

Post autor: szarak »

Heh na psxdevpl tez mielismy lamera który się włamał pół roku temu na forum na szczęscie nic nie usunął, bzyres dobrze pamięta ten włam.
Najlepsza i jedyna aktualizowana strona o PsOne www.psxdev-pl.tk sporo recenzji na szaraka i solucji a także scena, emulacja, developing i forum.Polecam zagorzalym fanom PsOne. Aktualka po dłuższym czasie znów aktywna w tym newsy o PsOne! Zapraszam
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

Post autor: Daniu »

Żeby używać windowsowskich narzędzi hakersich to trzeba być naprawde zdolnym
A tak wogóle to co on chciał uczynić ? Tym swoim "włamanie" hahahaha

Właśnie mnie ciekawi kilka rzeczy bo po pierwsze już któryś raz z koleji gdy chciałem dodać post Mozilla wyświetliła mi komunikat że wykryto próbe włamania coś tam coś tam i papa już mnie zaczyna szlag trafiać

A tak wogóle to ja bym sie domagał odszkodowania no co Backdoor też mógł narobić zamętu :P
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

browar pisze:OMG... Polak potrafi
To raczej niezwykle zdolna istota, bo samo wejście na ftp było raczej czyste (jak mniemam niezgorsza aplikacja wykorzysstująca exploit A..)... jednak późniejsze poczynania budziły nie tylko moje zaciekawienie, co spory uśmiech na twarzy - szukanie skryptów i luk, których z przyczyn technicznych nie ma na naszym serwerze, zly dobór i nieumiejętne umieszczenie backdoora i w końcu... wywołanie backdoora z poziomu przeglądarki - jeśli ta osoba jest tak zdolna jak przypuzczam to istnieje duze prawdopodobieństwo, że zamiast zainstalować bramke na naszym systemie zrobił to na swoim :D
Daniu pisze:Backdoor też mógł narobić zamętu
Raczej malo prawdopodobne- nie ten system, nie to srodowisko :D No chyba ze masz na mysli komputer Pana hackera :D
2BII!2B
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

Post autor: Daniu »

I jak idzie sprawa z panem hakerem heheh nie no ten gość est rozbrajający co czytam tego newsa to płacze ze śmiechu :mrgreen:
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
ODPOWIEDZ