Gra mi za szybko chodzi

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Sensible
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 22 grudnia 2003, 11:14

Gra mi za szybko chodzi

Post autor: Sensible »

Witam, sciagnelem gre, wszystko jest ok, tylko za szybko chodzi, jestem początkujacy w tych spr. moge gdzies to ustawić żeby chodzila normalnie ?
Awatar użytkownika
MVT
Senior
Senior
Posty: 168
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 21:19
Kontakt:

Post autor: MVT »

Dobrze by było jakbyś podał swój sprzęt i konfigurację pluginów.
Mógłbyś też napisać co to za gra... narazie mogę Ci tylko poradzić zmianę rozdzielki na większą.
;> Steel POWAH ;>
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

A ja powiem tak - włącz opcję Use FPS limit i Auto-detect FPS/Frame skipping limit. Na pewno pomoże.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Sensible
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 22 grudnia 2003, 11:14

Post autor: Sensible »

Mortus pisze:A ja powiem tak - włącz opcję Use FPS limit i Auto-detect FPS/Frame skipping limit. Na pewno pomoże.
no tak mój błąd że najpierw nie przeczytałem Faq na stronie głównej. Rzeczywiście to pomogło. Pozdro
Carbuncle
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 17 grudnia 2003, 23:10

Post autor: Carbuncle »

Swoją drogą da się np. ustawić pluginy tak, żeby mieć 120 fps, a grę jakby "zwolnić" o połowę? W zasadzie podobnie działają też pluginy, bo normalnie w większości tutułów mamy 30 fps, a emulator wyświetla 60. I niech nikt nie mówi, że nie ma różnicy między 120 a 60, bo przy tym pierwszym, ustawiając dodatkowo 120 Hz, możemy uzyskać praktycznie idealny obraz, mając te dwie wartości synchroniczne. Oczywiście istnieje też alternatywa w postaci 60 Hz (dla 60 fps), ale... Cóż, współczuję waszym oczom :>.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

I niech nikt nie mówi, że nie ma różnicy między 120 a 60, bo ...
Myślę że tutaj nikt nie będzie się kłócił w tej sprawie bo każdy kto grał w PALowego Tekkena3 i jego odpowiednika NTSC wie doskonale, że różnica dziesięciu klatek (60 - 50 = ...) jest tak duża że choć tytuł ten sam to są to dwie różne gry.
2BII!2B
ODPOWIEDZ