ePSXe na koncie z ograniczonymi uprawnieniami (Win XP)

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
kimax
User
User
Posty: 38
Rejestracja: 06 kwietnia 2004, 22:21

ePSXe na koncie z ograniczonymi uprawnieniami (Win XP)

Post autor: kimax »

Tak więc jak w temacie. Jest konto user'a z ograniczonymi uprawnieniami,na nim jest ePSXe 1.6.0, wszystko ustawione dokładnie tak samo jak na koncie administratora. Problem w tym że gry nie ruszają wogóle. Nie jest to na pewno wina ustawień wtyczek, bo na koncie admina działa elegancko. Podejrzewam że jest blokowany dostęp do jakichś plików systemowych (?), tylko nie wiem jakich i gdzie to sprawdzić. No i oczywiście jak to zmienić by działało i na tamtym koncie.

PS.
Mam dostęp do konta adminstratora, problem w tym żeby chodziło na koncie zwykłego user'a.

Take control of what you are, it's your freedom.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ze spraw technicznych >
Jako że ustawienia w rejestrze sysstemu są przechowywane osobno dla obydwu użytkowników musisz jednocześnie skonfigurowac emu na obydwu kontach.

Back to problem >
Cóż tu jest ból bo nalezy nadać użytkownikowi prawo do uruchamiania programów niededykowanych dla systemu NT, które moga byc potencjalnie niebezpieczne. Jeśli sobie życzysz możemy podyskutowac o poziomach zabezpieczeń, grupach, kontach etc., jednakże zoptymalizuję swą wypowiedź i napiszę iż IMHO najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest nadanie praw "Użytkownika zaawansowanego". Uprawnienia użytkownika powiększa się o:
- profilowanie procesu
- zmiana czasu systemowego
- uruchamianie starszych aplikacji

Jak to zrobić:
Jako admin wchodzimy do {Panel strerowania > Narzędzia administracyjne > Zarządzanie komputetrem} następnie w lewym drzewie wubieramy {Uzytkownicy i grupy lokalne > Uzytkownicy }. Wybieramy interesującego nas usera klikając na niego dwukrotnie. W nowym oknie wybieramy zakładkę "Członek grupy", następnie przycisk "Dodaj". W następnym oknie wpisujemy "[Nazwa kompa]\Użytkownicy zaawansowani" bądź metodą klikającą {Zaawansowane > Znajdź teraz} i z listy wybieramy "Użytkownicy zaawansowani". Wszystko potwierdzamy kilkukrotnym OK.

Po zakończeniu warto zmienić usera i profilaktycznie sprawdzić jego uprawnienia tzn:
- czy chodzi ePSXe
- czy nie ma dostępu do narzędzi admin
- czy nie ma dostępu do aplikacji/narzędzi niebezpiecznych
2BII!2B
kimax
User
User
Posty: 38
Rejestracja: 06 kwietnia 2004, 22:21

Post autor: kimax »

Pomimo wykonania owych zmian nadal ePSXe na tamtym koncie nie rusza. Niby sie odpala gra, zaczyna czytać cd i potem przestaje i ciągle jest czarny ekran.

Take control of what you are, it's your freedom.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Czyżby brakowało ASPI i / lub porządnych sterowników do grafiki na jednym z kont?
kimax
User
User
Posty: 38
Rejestracja: 06 kwietnia 2004, 22:21

Post autor: kimax »

To też nie sterowniki. Jak nadałem prawa adminstratora do tamtego konta to ePSXe chodziło już poprawnie. I z tego co mi wiadomo to stery instalowane na koncie admina obowiązują już wszystkich user'ów. Nie wiem czy można ustawić aby tylko ten jeden program był uruchamiany z uprawnieniami admina. Z tego samego powodu prawdopodbnie też nie działa TV na koncie user'a (ale to jest mniej ważne, skupmy się na emu;) ).


EDIT->
Coś cisza, czyżby brak już jakichkolwiek pomysłów a może trzeba się tylko przypomnieć.

Take control of what you are, it's your freedom.
ODPOWIEDZ